Цифрове рабство неминуче?

Привіт. Куди не гляну, натрапляю на відео та публікації про цифрове рабство. І це цілком обгрунтовано одна з найбільш актуальних тем, оскільки цифрові технології і засоби зв'язку стають все більш важливими в нашому житті. Всі ці технології суттєво допомагають нам отримувати доступ до безлічі корисних інформаційних ресурсів, спілкуватися з іншими людьми та відкривають океан можливостей. Однак, вони також можуть призвести до цифрового рабства. Думаю, що воно неминуче, хочеться нам того, чи ні і навіть часково вже наступило.

У цього виду рабства є багато форм. Однією з найбільш поширених форм цифрового рабства є використання даних користувачів великими корпораціями для маніпулювання. І мова йде не тільки про якісь там реклами та купівлю товарів, а маніпуляції вчинками, переконаннями людей. Наскільки я розумію, все це вже добре працює.

Законодавство на рівні держави не захищає людину, а індивідуальні методи забезпечення приватності зрозумілі та доступні не всім. Здається, що є тільки один варіант захисту - індивідуальне вивчення та використання усіх доступних методів, способів, інструментів забезпечення приватності. На цій ниві особисто в мене ще неймовірно багато роботи!

Всім добра!