NFT музей: ідея для української спільноти

Привіт. Ідея, якою я хотів би поділитися, прийшла мені в голову досить давно, якщо точніше, то ще з початку повномасштабного вторгнення агресора на українську землю. Цей проєкт передбачає створення віртуального музею російської агресії, але він буде не на сайті, а у вигляді додаткової реальності. Коли я сів писати цю публікацію, то знайшов наш державний сайт під назвою “Віртуальний музей російської агресії”, де можна вибрати дату, певну локацію та ознайомитися з необхідною інформацією. Сайт — rusaggressiongovua. Але то сайт, а я задумувався про створення музею, який би був доступний в блокчейні й працював у вигляді додаткової, не віртуальної реальності. Спробую пояснити.

Кілька років тому зареєструвався в проєкт під назвою OVR, зараз називається OVER. Працює він на блокчейні Ефіріуму, а зараз, здається, вже є мости в блокчейни Полігону, Binance Chain. Розвивається проєкт непогано, але повільно. Згідно з задумом OVER вся земля поділена на ділянки певної площі й цих ділянок дуже багато. Ціна землі невисока, наразі на вторинному ринку можна придбати за кілька доларів. І ось на цих ділянках можна будувати з допомогою програмного забезпечення все що завгодно, ну, майже все. Зараз дехто розміщує рекламу на своїй ділянці, хтось проводить виставки NFT. До речі, кожна ділянка — це окремий NFT, власником якого є покупець, власник приватних ключів.

Мені здається, що окремі світлини можна було б перетворити на NFT й розмістити у власній галерії на своїй же землі. Таку землю можна придбати навіть в центрі столиці агресора і без будь-яких обмежень створити там музей, який буде завжди нагадувати про страшні події. Переглядати зображення чи відео в таких музеях можна двома способами. В першому випадку потрібно перебувати безпосередньо в тому місці, де знаходиться ділянка. Також потрібен смартфон з відповідним додатком. Розробники обіцяють випускати окуляри для можливості перегляду додаткової реальності. Другий варіант — це віддалений перегляд з будь-якої точки світу. Потрібен лише девайс та додаток. Взагалі, проєкт дуже цікавий і він, ймовірно, йде трохи попереду часу.

Ось так виглядає мапа купівлі землі станом на сьогодні (скриншот з офіційного сайту OVER).

А на цьому скриншоті один з 3D онлайн-інструментів для створення на віртуальній ділянці землі галерей, груп, інших тривимірних об'єктів. Для мене він виявився складним.

Звичайно, для роботи потрібно мати певні навички, які у мене відсутні, а ще навряд чи це можна розглядати як комерційний проєкт. Та мова йде не про гроші. Скоріше, це можна назвати національним проєкт, хоча й звучить занадто пафосно. Особисто мені буде дуже приємно побачити подібний проєкт на мапі.

Всім добра!