Робота чи безробіття, суспільство, штучний інтелект та інше

Привіт. Сьогодні проснувся пізно, немов якийсь аристократ чи просто багатий нероба. Випив кави, насолодився напівдепресивним виглядом з вікна багатоповерхівки. День як день: роботи немає. В цілому, все так, як і вчора, позавчора...

Ще пару років тому співпрацював з замовниками: готував публікації, підбирав слова, корегував тексти. Змінилося все досить швидко. Нещодавно взяв заради приколу замовлення на біржі — текст на 3000 символів, написав його за хвилину з допомогою GPT і наступного дня отримав гроші, подяку та позитивний відгук. Начебто все добре, та замовлень наразі практично немає. Ще деякий час подібні біржі-посередники будуть працювати, а потім просто зникнуть. Дійсно, навіщо людині замовляти публікацію, якщо її може написати штучний інтелект. Після його творчості достатньо лише перевірити факти та трохи відкоригувати текст.

Штучний інтелект залишив вже і залишить ще більше людей без роботи. Пам'ятаю з дитинства розмови та картинки про те, що в майбутньому все будуть виконувати роботи, а люди — відпочивати та насолоджуватися життям. Так, роботи та ШІ виконують всю роботу, та людям не до насолоди, коли в холодильнику повісилася миша.

А ще ось новина Goldman Sachs вважають, що штучний інтелект несе загрозу для 300 мільйонів працівників. Правда, мова йде виключно про розвинені країни. Думаю, що з часом ці цифри будуть збільшуватися, а чим займуться сотні мільйонів людей невідомо. Не думайте, що все це не торкнеться вас особисто. Хтось скаже, що він кладе плитку, оздоблює інтер'єри, вчить дітей бойовим мистецтвам, тощо... Так, ви не залишитеся без роботи. Але за який кошт будуть жити всі ті, що залишилися за поза бортом? Чим вони займуться? Суспільство дуже складна система і зараз, коли держави ігнорують чимало проблем, перебуває не в найкращому стані.

Зовсім не дивно, що відомі особи закликають не поспішати з навчанням GPT-4. Адже потрібно визначити ризики та впевнитися в тому, що результат їх діяльності буде позитивним. Може й дійсно варто прислухатися та пригальмувати?

Всім добра!